Miesięczne archiwum: Maj 2013

Tamara do Hrubieszowa – plan imprezy

Imprezowy skład (SM48+3x112A) będzie podstawiony na peronie 1 lubelskiej stacji.

Z Lublina wyjedziemy o 4:50

Do Kraśnika jedziemy na biegu. W Kraśniku krzyżujemy się z pociągiem R412, który planowo z Kraśnika odjeżdża o 5:36.

W Kraśniku będzie chwilka na zrobienie zdjęcia, ale z zastrzeżeniem, że chcemy jak najszybciej odjechać. W związku z tym prośba, żeby przy wjeździe R412 wszyscy byli już w pociągu. Od tego jak szybko odjedziemy z Kraśnika zależy, czy uda nam się zrobić FS na odcinku Kraśnik – Rzeczyca. Propozycja FS – Fot 1.

Wychodzimy na lewo - pociąg cofa i robi najazd.

Fot 1: Nowy Kaczyniec – lokalizacja na mapie

Po zrobieniu zdjęcia szybko pakujemy się do pociągu żeby zdążyć na krzyżowanie w Rzeczycy z pociągiem R4410, planowo odjeżdża o 6:13

Po krzyżowaniu odjeżdżamy do Stalowej Woli Rozwadowa, gdzie meldujemy się przed 7:00.

W Stalowej Woli Rozwadowie będzie około 30 minut postoju. W tym czasie można pstryknąć jakieś foto. Po przyjeździe TLK Monciak-Krupówki i wsiadaniu osób które nim przyjechały odjeżdżamy w kierunku Biłgoraja (około 7:30).

Pierwszy FS na linii nr 66 planuję przed stacją Huta Deręgowska w miejscu rozwidlenia linii 66 i LHS. Po zatrzymaniu pociągu wysiadamy na prawo i udajemy się na nasyp LHS. W tym czasie pociąg cofa i robimy najazd. Po wykonaniu zdjęć wsiadamy do pociągu. Fotka poglądowa 2a dzięki uprzejmości Ciemnego.

65 i 66 przed Hutą D.

Fot 2a: Linie 65 i 66 przed Hutą D. – lokalizacja na mapie

W zależności od tego ile czasu zajmie nam pierwszy FS, i tego czy w stacji Huta Deręgowska będzie stało jakieś brutto LHSowe, opcjonalnie przewiduję FS – coś w deseń Fot 2.

Fot 2: Huta Deręgowska – lokalizacja na mapie

Kolejny FS znajduje się 1 km za stacją. Miejsce wygodne do zrobienia FS ze względu na sporą ilość miejsca. Wysiadamy ze składu na obie strony i ustawiamy się na przejeździe, pociąg cofa i najeżdża. Zalecane użycie większych ogniskowych. Poglądowo miejsce FS – fot 3.

Fot 3: FS za stacją Huta D. – lokalizacja na mapie

Kolejny FS będzie mocno opcjonalny – to czy w ogóle się zatrzymamy będzie zależało od tego, czy uznam na podstawie obserwacji własnej, że jednak warto. W razie zatrzymania wysiadamy na prawo, i robimy najazd w celu wykonania zdjęć na wzór fot 4.

Opcjonalny mocno

Fot 4: FS za Hutą Krzeszowską – lokalizacja na mapie

Następnie pędzimy do Biłgoraja – na FS z wiaduktu DW835. Zatrzymamy się pod wiaduktem, wysiadamy i wychodzimy na wiadukt. W tym czasie skład cofa, robimy najazd i cykamy zdjęcia, a następnie schodzimy z wiaduktu i wsiadamy do pociągu. Miejscówkę można sobie podejrzeć na StreetView Google Maps. Zdjęcie poglądowe – fot 5.

Biłgoraj DW835

Fot 5: Zdjęcie Dozera z TWB obrazujące widok z wiaduktu DW 835 – lokalizacja na mapie

Kolejny opcjonalny FS znajduje się na wyjeździe ze stacji Biłgoraj. To czy go zrobimy zależy od ilości czasu jaki zajmą nam wcześniejsze FSy. Wysiadamy na obie strony, cofamy i robimy najazd. Zdjęcie poglądowe – fot 6.

Wyjazd z Biłgoraja

Fot 6: Wyjazd z Biłgoraja – lokalizacja na mapie

Następny FS znajduje się w km 100 LHS. Zatrzymujemy się, wysiadamy, skład cofa i robimy najazd. Poglądowo – fot 7. Zdjęcia będziemy pewnie robić z drugiej strony torów – ze słońcem.

Bukownica

Fot 7: Bukownica, km 100 LHS – lokalizacja na mapie

Kolejny FS to opcja – głównie ze względu na dużą ilość czasu jaka jest potrzebna na jego realizacje. Żeby dojść na miejscówkę trzeba będzie przejść kilkaset metrów. Potem dojście do kanionu – łącznie jakieś 2 km. Zatrzymamy się za PO Tereszpol, a następnie będziemy tuptać w kierunku gruszy. Znana i lubiana miejscówka w okolicach Tereszpola. FS zrobimy tylko w przypadku, gdy zostanie nam odpowiednia ilość czasu. Wymagana duża ogniskowa – z szerokim obiektywem nie ma co nawet próbować podchodzić do tego motywu. Zdjęcie Dozera dobrze obrazuje o co chodzi – fot 8.

Opcjonalny FS w Tereszpolu

Fot 8: Tereszpol – lokalizacja na mapie

Następna miejscówka jest obowiązkowa – kanion. Miejsce kultowe. Wdrapujemy się na wiadukt i popełniamy foty podczas najazdu. Następnie schodzimy w kierunku wylotu z kanionu i po popełnieniu kolejnej fotki wsiadamy i odjeżdżamy. Zdjęcie poglądowe – fot 9.

Kanion

Fot 9: Kanion – lokalizacja na mapie

Następny FS to „S-ka” w okolicach Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zatrzymujemy się, wysiadamy, cofamy skład, robimy najazd i wsiadamy. Poglądowo – fot 10.

Okolice RPN

Fot 10: Ska w okolicach RPN – lokalizacja na mapie

Po tym FSie udamy się do Zamościa (na odcinku Zwierzyniec – Zamość nie przewiduję FS ze względu na jazdę „ze słońcem”), gdzie powinniśmy się zameldować około 10:45. Podczas postoju można spróbować strzelić jakieś zdjęcie, ewentualnie namierzyć jakiś sklep. W kierunku Hrubieszowa odjedziemy po przyjeździe Kasztelana – około 11:00, nie czekamy na spóźnialskich.

Po minięciu posterunku Jarosławiec robimy FS z najazdem – przy chmielu 🙂 FS z najazdem – czyli standardowo po zatrzymaniu wysiadamy, skład cofa i najeżdża, a my w tym czasie robimy zdjęcia. Po zatrzymaniu składu wsiadamy i odjeżdżamy. Fot 11.

Chmiel w Jarosławcu

Fot 11: Chmiel w Jarosławcu – lokalizacja na mapie

Następny FS jest opcjonalny. Wyjazd z lasu miączyńskiego. Tak jak zwykle wysiadamy, cofamy skład i robimy najazd. Poglądowo – fot 12. My pewnie tak daleko od torów nie zdążymy odejść.

Opcjonalny FS przed Miączynem

Fot 12: Opcjonalny FS przed Miączynem – lokalizacja na mapie

Następny FS zrobimy w Alojzowie. Wysiadamy, udajemy się na prawo i w trakcie najazdu robimy coś na podobieństwo fot 13.

Alojzów

Fot 13: Alojzów – lokalizacja na mapie

Po tym FSie udajemy się do Hrubieszowa Miasta. Podczas postoju związanego z oblotem składu chętni cykają zdjęcia. Tutaj będą też dostarczone obiady. Po oblocie ruszymy wagonami do przodu łącznicą do Hrubieszowa Towarowego. Na końcu łącznicy przewidujemy szybki FS i fotkę grupową. Od tego jak sprawnie pójdzie nam ten element zależy jak dużo czasu będziemy mieli na FS na powrocie do Zamościa. W drodze powrotnej z Hrubieszowa do Zawady będzie nas pewnie naglić czas – miejsc na zdjęcia mamy sporo, ale będziemy musieli się ograniczać.

Pierwszy FS planuję w Alojzowie, w pobliżu przejazdu na DW850. Jak zwykle FS z najazdem, udajemy się na lewą stronę – przykładowe zdjęcie poglądowe – fot 14.

Alojzów DW850

Fot 14: Alojzów DW850 – lokalizacja na mapie

Kolejne miejsce na FS to „Ska” werbkowicka. Trochę szpeci mi ją ten słup WN. FS opcjonalny – fot 15. Troszkę daleko trzeba też wycofać skład – dlatego może być ciężko z realizacją.

Ska werbkowicka

Fot 15: Ska werbkowicka – lokalizacja na mapie

Kolejny opcjonalny FS znajduje się w Konopnem. Warunków oświetleniowych jak na przykładowej fotce pewnie nie będzie. FS z najazdem. Fot 16 – poglądowa

Konopne podjazd

Fot 16: Konopne podjazd – lokalizacja na mapie

Kolejne miejsce na FS – Ska w Hostynnem. Udajemy się na lewą stronę i wykonujemy FS z najazdem. Fot 17 – poglądowa.

Ska Hostynne

Fot 17: Ska Hostynne – lokalizacja na mapie

Opcjonalny FS – Koniuchy. Można focić z obu stron, FS z najazdem. Fot 18 – poglądowa.

Koniuchy

Fot. 18: Koniuchy – lokalizacja na mapie

Kolejne miejsce na FS – tu zatrzymamy się raczej obowiązkowo – z najazdem. „S-ka” w Zawalowie-Kolonii – fot 19 – poglądowa.

Ska w Zawalowie

Fot 19: Ska w Zawalowie – lokalizacja na mapie

Następna kultowa Ska – w Karpiu. Przyda się duża ogniskowa. Zatrzymamy się na końcu Ski i będziemy robić najazd. Wysiadanie na obie strony. Fot 20 – poglądowo.

Ska w Karpiu

Fot 20: Ska w Karpiu – lokalizacja na mapie

Następny FS jest mocno opcjonalny – zależy od tego czy będziemy mieć czas. Poglądowo Fot 21.

Karp

Fot 21: Karp – lokalizacja na mapie

Ostatnia opcja na tej linii – FS z kładkami na bastionie. Poglądowe foto wycięte ze StreetView. Zatrzymujemy się obok wału widocznego po lewej stronie – cofamy skład pod kładki, strzelamy foty z wału i po najeździe wsiadamy do pociągu. FS odbędzie się tylko jak uda nam się nawiązać dobry kontakt z dyżurnym ruchu – wymaga zamknięcia przejazdów w środku miasta – więc trzeba będzie to robić z głową. Na kładki nie wchodzimy, ponieważ ich konstrukcja nie pozwala na obciążenie przez 10 ludzi, a co dopiero gdyby wlazło na taką 100 osób. Fotka 22 – poglądowa.

Zamość - kładki przy bastionie

Fot 22: Zamość – kładki przy bastionie – lokalizacja na mapie

Z Zamościa uciekamy szybko do Zawady, tam robimy oblot składu i jedziemy do Bortatycz. Na Bortatyczach oblot i powrót do Zawady. W drodze powrotnej jeśli czas pozwoli zrobimy FS w Siedliskach – coś na podobieństwo fot 23. Wysiadamy na obie strony i wdrapujemy się na skarpy wykopu – skład cofa i robimy najazd.

Siedliska

Fot 23: Siedliska – lokalizacja na mapie

W Zawadzie meldujemy się po 16, oblatujemy skład i uciekamy przed Kasztelanem do Rejowca – powinniśmy być w Rejowcu około 17:20. Tu czeka nas kolejna zmiana kierunku i oczekiwanie na wyprzedzanie przez Kasztelana 🙂 Z Rejowca odjedziemy około 18:00 (w odbiegu za Kasztelanem, do Lublina przyjedziemy około 18:55.

Podczas FSów zachowujemy się zgodnie z regulaminem – pamiętając o swoim bezpieczeństwie. Słuchamy poleceń organizatorów. Dopuszczalna jest pewna swoboda w szukaniu własnego podejścia do motywu – pod warunkiem, że nie przeszkadzamy innym. Pamiętajcie, że powyższe zdjęcia mają charakter poglądowy i mają służyć jedynie jako wskazówka jak wygląda miejsce FS. Czas na zdjęcia mamy ograniczony – pamiętajcie o tym i starajcie się sprawnie wysiadać i wsiadać. Wykorzystujcie do tego wszystkie drzwi, a nie tylko te które są najbliżej. Na swoje miejsce można dojść składem w czasie jazdy – a dzięki temu zyskujemy cenny czas. Kolejka do jednych drzwi na każdym FSie spowoduje straty na które nie powinniśmy sobie pozwolić.

Proszę się odpowiednio ubrać i pamiętać o jakimś środku na komary – potrafią być niemiłe 🙂

Informacja dla nasłuchujących na radio:

Lublin – Stalowa Wola kanał 1
Stalowa Wola – Zawada kanał 5
Zawada – Hrubieszów i Zawada – Bortatycze kanał 2
Zawada – Rejowiec kanał 4
Rejowiec – Lublin kanał 6

Przypominam: To nie jest otwarte pasmo – słuchamy – nie gadamy…

Ze względu na to, że będziemy jechać wzdłuż LHS, można sobie ustawić nasłuch kanału LHS (częstotliwość 150,725).

Życzę wszystkim udanej imprezy.

W razie pytań proszę o kontakt:

Krzysztof Waszkiewicz iwan@eu07.pl GG://3721721 tel: 667841589